Ga naar de hoofdinhoud Ga naar voettekst

Een kantoor voor Europese zaken met hoogstaande details

202110 Case Financial Services European Affairs Office  News  Hero image

Na het ontwerp en het beheer van de inrichting van de Brusselse hoofdzetel van deze klant, een wereldspeler in de financiële dienstensector, werd Colliers Belgium in 2020 opnieuw gekozen voor de inrichting van zijn Europese vertegenwoordigingskantoor, gelegen in het hart van de Europese wijk in Brussel.

FinancialservicesEUaffairsoffice_14 FinancialservicesEUaffairsoffice_5

 

FinancialservicesEUaffairsoffice_3d_1 FinancialservicesEUaffairsoffice_3d_2 FinancialservicesEUaffairsoffice_3d_3

3D-voorstellingen van het project

Het gaat om een kantoorruimte van ongeveer 400 m2 die onze Design & Build-experts volledig hebben gerenoveerd en gemoderniseerd. Als representatief kantoor worden hier veel gasten en bezoekers ontvangen. Hier worden ook regelmatig evenementen georganiseerd. De filosofie van dit interieurproject was dan ook om een werkomgeving te ontwikkelen die niet alleen functioneel is, maar ook elegant. Onze binnenhuisarchitect, Bruno Meert, en Project Manager, Eline Baudoux, hebben bijzondere aandacht besteed aan de details van dit project, zodat functie, comfort en schoonheid naast elkaar konden bestaan.

FinancialservicesEUaffairsoffice_4 FinancialservicesEUaffairsoffice_8 FinancialservicesEUaffairsoffice_7

 

Op basis van het bestaande macro-plan en inrichtingsprincipe stelde ons team een ontwerp voor, alsook een nieuwe look & feel met betrekking tot de keuze van kleuren, materialen en tapijten. Alle ontwerpbeslissingen werden genomen in samenwerking met de in Duitsland gevestigde binnenhuisarchitect van de klant. Aangezien reizen tijdens de gezondheidscrisis nog steeds beperkt was, werden alle monsters gevalideerd via videoconferentie op afstand. Deze afstand vormde echter geen belemmering voor een goede samenwerking bij het gehele project.

Een onthaalruimte, een keuken, vergaderzalen en 8 werkplekken werden ingericht met een hoogwaardige afwerking en gebruik van kwaliteitsmaterialen: een vergadertafel in notenhout, designstoelen, een dressoir ontworpen door een Belgische architect, 3D-geprinte pleisterpanelen, schrijnwerk op maat, enz. Elk detail werd uitgedacht om deze indruk van elegantie en uitzonderlijk design weer te geven.

FinancialservicesEUaffairsoffice_6 FinancialservicesEUaffairsoffice_9 FinancialservicesEUaffairsoffice_11

  

Om te voldoen aan de behoeften van de klant die regelmatig een aantal gasten wenst te ontvangen, heeft ons team een volledig moduleerbare vergaderzaal voorgesteld. De zaal is standaard ontworpen voor 16 personen, maar kan tot 32 personen herbergen met verplaatsbare scheidingswanden. Voor deze ruimte werd bijzondere aandacht besteed aan het luchtventilatiesysteem, om een optimale luchtkwaliteit te garanderen, of het nu gaat om een vergadering voor 3 personen of een walking dinner voor 30 personen.

FinancialservicesEUaffairsoffice_1 FinancialservicesEUaffairsoffice_2 FinancialservicesEUaffairsoffice_3

 

Onze klant wilde ook advies van ons team over kunstwerken om sommige muren te versieren. Tussen deze werken staat nu trots een van de kleurrijke doeken die door onze interieurarchitecten werden uitgekozen.

FinancialservicesEUaffairsoffice_13 FinancialservicesEUaffairsoffice_10

 

De inrichtingswerken werden eind april 2021 voltooid en de klant kon er vanaf september 2021 weer intrekken.

Bekijk meer foto's van dit project op onze Pinterest account.


Related Experts

Eline Baudoux

Senior Project Manager

Brussel (Colliers)

-CBRE: Senior Project Manager - Interior Architect (2013-2017)

-Business Environments - Sales Architect: Workspace planning, budgets, and project management

-Bureau d’étude et de décoration Patrick LJ Stekke - Interior Architect: Workspace planning specifically for legal offices

 

Ontmoet onze expert

Bruno Meert

Interior Designer

Brussel (Colliers)

Fit-out of the offices of Friesland  Campina in Destelbergen, Belgium 

Within Colliers;

- Danone 

- Sofina;  interior design + follow up works 

- Cmi ; interior design + follow up works 

- Betv/Voo; Interior design 

Ontmoet onze expert

Didier Mutoni

Artist & Architect

Brussel (Colliers)

2017   interior office  design COLLIERS,  Belgium

2017-2016  interior design office ADMOS Cushman & Wakefield,  Belgium

2016-2014  self employed

2014-2010  architecture office MONTOIS PARTNERS at Bruxelles, Belgium

2010-2009  architecture office PASCAL MATHIEU SPRL at Namur, Belgium

 

Ontmoet onze expert